Kongres Transportu Publicznego, który w ostatnich edycjach zgromadził kilka tysięcy uczestników, zmienia nazwę i staje się Kongres Inteligentnych Miast. Ta transformacja da uczestnikom rynku transportu publicznego szersze spojrzenie na rozwój miast, a rynkowi szeroko pojętych technologii miejskich i smart city - głębsze zrozumienie tradycyjnych wyzwań jak obrona cywilna, planowanie przestrzenne, ochrona infrastruktury krytycznej, transport szynowy czy partycypacja społeczna i komunikacja z mieszkańcami, w tym dobie zagrożeń, katastrof naturalnych czy ataków hybrydowych. Rejestracja jest bezpłatna, ale wejściówek pozostało coraz mniej. Sprawdź szczegółową agendę wydarzenia.
Kongres Transportu Publicznego zgromadził dotąd kilka tysięcy uczestników. Jego formuła od zawsze była dynamiczna. Dziś technologie miejskie, transport publiczny i inteligentne miasta w coraz większym stopniu staję się jednym organizmem, w którym wszystkie mechanizmy ze sobą współpracują. Innowacyjne rozwiązania nie mogą znaleźć efektywnego zastosowania bez rozpoznania potrzeb mieszkańców miast, zaś transport publiczny nie może sprawnie funkcjonować bez wykorzystywania nowych technologii. Tkanka miejska potrzebuje inteligentnego transportu publicznego opartego na nowych technologiach. Te zaś coraz wyraźniej wyznaczają trendy w ogólnym rozwoju miast, nie tylko w zbiorowej komunikacji.
Dlatego tegoroczny
Kongres Transportu Publicznego postanowiliśmy przeformatować na Kongres Inteligentnych Miast. Ta transformacja da uczestnikom rynku transportu publicznego szersze spojrzenie na rozwój miast, a rynkowi szeroko pojętych technologii miejskich i smart city - głębsze zrozumienie tradycyjnych wyzwań jak obrona cywilna, planowanie przestrzenne, ochrona infrastruktury krytycznej, transport szynowy czy partycypacja społeczna i komunikacja z mieszkańcami, w tym dobie zagrożeń, katastrof naturalnych czy ataków hybrydowych.
Pełna agenda wydarzenia jest dostępna tutaj.
XIV Kongres Inteligentnych Miast odbędzie się 7 maja w Warszawie. Agenda kongresu podejmie tematy od logistyki e-commerce i transferu technologii do miast przez współpracę samorządów z władzą centralną i przepisy regulujące przestrzeń i mobilność miejską po odporność miast na katastrofy i sytuacje kryzysowe, zarówno w zakresie przygotowania na nie mieszkańców i władz, jak i twardej infrastruktury transportowej.
Serdecznie zachęcamy do rejestracji już dziś - pula bezpłatnych wejściówek jest ograniczona!